Lounsko – Několik měsíců pracovali lounští kriminalisté na rozkrývání dalšího případu drogové kriminality. V minulých dnech uskutečnili pod krycím názvem Zima realizaci případu, při níž zadrželi pět toxikomanů. Policisté ve stejnou dobu provedli zátah v Lounech a  Ústí nad Labem.
Z pětice zadržených mužů ve věku 23 až 38 let jsou čtyři z Lounska a jeden z Ústí nad Labem. Dva nejstarší z celé skupiny vyráběli v lokalitě Perucka v lounském okrese a dále  na Ústecku drogu pervitin, uvedla policie.
„Také ji v těchto místech distribuovali koncovým uživatelům," sdělila v úterý Jaromíra Střelcová, lounská policejní mluvčí.


Prodány byly stovky dávek
Ostatní ze skupiny pervitin prodávali na různých místech v Lounech a v Ústí nad Labem. „Jednalo se o stovky dávek, toxikomani uvařili minimálně půl kilogramu pervitinu. „Zajištěné látky zaslali policisté na expertizu do Kriminalistického ústavu v Praze," sdělila policejní mluvčí.


Dva obvinění byli umístěni do vazby
Komisař služby kriminální policie a vyšetřování již všechny muže obvinil ze spáchání zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za což ukládá trestní zákoník až desetileté odnětí svobody.
„Dva obvinění, kteří drogu jak vařili, tak i distribuovali, jsou stíháni vazebně, ostatní kriminalisté vyšetřují na svobodě," uvedla J. Střelcová s tím, že na případu policisté i nadále pracují.
Kromě lounských policistů se na zátahu podíleli policisté z krajské pořádkové jednotky, z krajské zásahové jednotky, policisté Krajského ředitelství Ústeckého kraje a nechyběli ani detektivové z Národní protidrogové centrály.