Krádeže vloupáním do zahradních či rekreačních objektů v současné době zaměstnávají policisty v lounském okrese. Chaty a chalupy zloděje lákají hlavně v tomto období, kdy jsou rekreační a zahradní lokality již opuštěné.

Vloupání v Brloze

Mezi poslední nahlášené případy vloupaček do chat patří i případ, kdy v minulých dnech vykradl dosud nezjištěný poberta chatu v katastru obce Brloh na Lounsku. „Po překonání překážek vnikl dovnitř a odcizil různé pracovní nářadí, ložní věci, kávovar, ale i starší lednici. Dále poškodil i zařízení objektu," sdělila Jaromíra Střelcová, lounská policejní mluvčí s tím, že poškozený majitel škodu vyčíslil na 10 500 korun. „Policisté případ šetří jako trestný čin krádeže a trestný čin porušování domovní svobody," dodala mluvčí.

Zloděj navštívil i chatu v Chrastíně

Policisté šetří i vloupání do chaty v lokalitě Chrastín na Lounsku z minulého týdne. „V tomto případě si dosud nevypátraný zloděj odnesl sadu letních pneumatik na osobní vozidlo, dvě vrtačky, nefunkční motorovou pilu, elektrickou pilu a monitor od počítače," vypočetla mluvčí. Způsobená škoda byla vyčíslena na 12 tisíc korun. „Stejně jako v případě předchozím šetří tento skutek policisté nejen jako krádež, ale i přečin porušování domovní svobody, po pachateli pátrají," dodala.

Kradou se věci, které se dají lehce zpeněžit

Zloději využívají toho, že během zimy jsou rekreační objekty většinou opuštěné. Spoléhají, že na jejich majitele už nenarazí a v klidu mohou krást. „Ve svém hledáčku mají hlavně věci, které se dají lehce zpeněžit. Nejvíc kradou různé pracovní nářadí a náčiní, zahrádkářskou techniku, kabely, ale i domácí elektrospotřebiče, nádobí, porcelán, obrazy a jiné věci," vysvětlila J. Střelcová.

Policisté vyrazili do terénu

Policisté se snaží tuto trestnou činnost eliminovat a v terénu provádějí preventivní činnost.
„V minulých dnech se vydali do rekreačních lokalit zkontrolovat chaty a chalupy policisté na Podbořansku, do konce týdne proběhnou podobné kontroly i na Postoloprtsku, Lounsku a Žatecku," sdělila.