Matka tří dětí po osudné nehodě před čtyřmi lety ležela několik týdnů v komatu v nemocnici a když se probudila lékaři museli konstatovat poškození mozku. Žena je dodnes odkázaná na pomoc okolí.

Okresní soud v Lounech ve čtvrtek 12. července řešil dopravní nehodu, která se stala vpodvečer 10. března 2003. Ivana D. vyjížděla z vedlejší ulice Českých Bratří, když se přiřítila devadesátikilometrovou rychlostí dvě auta, která řídila Kateřina Š. a Jiří Š. Obě do ní narazila. Soud vyslechl několik znalců z oboru dopravy i zdravotnictví.

Obhajoba dvojice Kateřiny Š. a Jiří Š. poukázala na skutečnost, že poškozená žena nebyla připoutána bezpečnostním pásem, nezastavila a nedala přednost přijíždějícím vozidlům. Důvodem nehody prý i bylo, že žena nesvítila, což se ovšem jednoznačně neprokázalo. Naopak obžaloba poukázala na hrubé porušení dopravních předpisů dvojice a to tak, že místo ve městě stanovené maximální rychlosti padesát kilometrů za hodinu jeli o mnoho rychleji.

Soudkyně shledala všechny předložené důkazy jako postačující a odsoudila dvojici k osmiměsíčnímu trestu odnětí svobody s podmínkou na jeden rok a zákazem řízení motorových vozidel po dobu trvání 18 měsíců. „Pokud by auta jela přiměřenou rychlostí, poškozená Ivana D. by křižovatkou projela a po ní obžalovaní. Podstatná míra zavinění dopravní nehody leží tedy na obžalovaných,“ řekla v závěru soudkyně Hana Bachová.

Rozsudek nenabyl právní moci, jelikož se obžalovaní na místě odvolali. Hrůznou nehodou se tak bude zabývat Krajský soud v Ústí nad Labem.