Bývalý učitel lounské základní školy Petr Thelen se obrátil na Ústavní soud se stížností kvůli rozsudku Okresního soudu v Lounech a postupu lounské policie při vyšetřování jeho případu. Totéž chystá k mezinárodnímu soudu ve Štrasburku.

Thelen nesouhlasí s rozsudkem, podle kterého jej již v lednu 2007 lounský okresní soud uznal vinným z ohrožování mravní výchovy mládeže a vyměřil mu trest dvanáct měsíců s tříletou podmínkou a sedmiletý zákaz činnosti ve školství s osobami mladšími patnácti let.

Učitel měl podle soudu filmovat žačku ze čtvrtého ročníku v tělocvičně školy a sahat jí na zadek. „Je to nesmysl. Žádnou dívku jsem nenatáčel. Všechny přestávky jsem trávil ve třídě, je na to přes třicet svědků,“ uvedl učitel Petr Thelen. Zároveň tvrdí, že policejní vyšetřovatel nezařadil do spisu některé listinné důkazy svědčící v jeho prospěch. Vyšetřovatel je měl zatajit a zničit. Mělo dojít také k pochybení policistů při domovní prohlídce v Thelenově bytě. „Zmizelo trestní oznámení matky z 3. března 2005 i další záznam s matkou z 10. března 2005. Oba záznamy se totiž od sebe liší, matka uvádí různé verze údajného natáčení, což je nevěrohodné. Asi proto oba záznamy musely zmizet. Vyšetřovatel odstranil i výpověď spolužáka dívky, který s ní chodil na doučování, neboť se lišila od výpovědi dívky,“ tvrdí Thelen.

To, že policejní vyšetřovatel skutečně nezařadil některé listinné důkazy do spisu, již potvrdil Thelenovi ředitel kabinetu ministra vnitra Rudolf Vyčichla. Námitky uznal též ředitel severočeské policie Jiří Vorálek. Ústavní soud však Thelenovu stížnost odmítl projednat. Zdůvodnil to tím, že není další instancí v soustavě obecných soudů. Není proto oprávněn zasahovat do rozhodování činnosti obecných soudů. Úkolem Ústavního soudu je ochrana ústavnosti, nikoliv běžné zákonnosti.

K tomu Thelen uvedl, že v tuto chvíli tak nemá jinou možnost, než se obrátit žalobou k mezinárodnímu soudu pro lidská práva ve Štrasburgu.