Jedno pohostinství – restauraci U Pramene – totiž navštívil hned čtyřikrát. Naposledy se tam vypravil pouze několik dnů poté, co byl za tři vloupačky do této restaurace policií obviněn z trestného činu.

Mladík začal na lup do hospody U Pramene chodit na začátku ledna. Do poloviny února vykradl restauraci celkem třikrát. Jednou zašel také do baru s nepřetržitým provozem v Pivovarské ulici. Mladý zloděj se při svých výpravách zaměřoval hlavně na hrací automaty, ze kterých páčil peníze. Dále pak bral drobné mince z pokladen, alkohol a cigarety. Během čtyř vloupaček, které stihl do poloviny února, způsobil majitelům škodu za 160 tisíc korun.

Kriminalisté již za první tři zločiny mladíka obvinili z trestných činů krádeže a poškozování cizí věci. Jeho stíhání však probíhalo na svobodě. Toho, že nešel za své skutky sedět za mříže, si však mladý muž vůbec nevážil. Jen pár dnů poté, co byl obviněn, znovu kradl. „Osmého března ráno se opět vloupal do restaurace U Pramene a sebral peníze, cigarety, kovové trezory a snažil se rychle utéct,“ popsala poslední vloupačku mluvčí lounské policie Jaromíra Střelcová.

Daleko se však nedostal. Poblíž vyloupené restaurace ho totiž zadržel její majitel a předal do rukou policistů.

Vyšetřovatel se tentokrát s nenapravitelným lapkou už nepáral a podal na něj návrh na uvalení vazby, aby již nemohl dále krást. Zda za mřížemi skutečně skončí, bude teď rozhodovat soud.

Škoda, kterou mladík majitelům hospod způsobil, se po posledním vloupáním vyhoupla na 236 tisíc korun.

A proč dvacetiletý muž vlastně kradl? Zločinem si chtěl údajně opatřit peníze na své dluhy. Ty si paradoxně udělal při hraní na automatech.