„Dej nám peníze, nebo tě shodíme," vyhrožovali 25letému muži z Postoloprt mladík s dívkou na mostě přes koleje na náměstí Konstantina Biebla v Lounech. Došlo k tomu krátce po poledni, když muž po mostě přecházel. „V tu chvíli k němu přistoupil mladík s dívkou. Začal mu vyhrožovat, ať mu dá peníze, jinak ho shodí z mostu, přičemž ho uchopil za ruku. Pod pohrůžkou mu muž z Postoloprt vydal dvě stě korun," popsal Miloslav Malý, zástupce ředitele Městské policie v Lounech.

Poté mladík s dívkou odešli směrem do centra města a poškozený zavolal policii. „Uvedl strážníkům popis pachatelů s tím, že je nikdy předtím neviděl," sdělil Malý.

Strážníci provedli obhlídku okolí a na nedalekém Komenského náměstí dvojici spatřili. Ta se dala na útěk směrem do průchodu kulturního domu a pak muž utíkal pod hradby do ulice Pod Šancemi. „Dvojice strážníků ho pronásledovala. Další strážník postupoval z druhé strany ulice od Jiráskova mlýna. Druhá hlídka zajela na Mírové náměstí, aby na schodišti k ulici Pod Šancemi odřízli utíkajícímu cestu. Tam strážník viděl podezřelého, jak vbíhá do jednoho z domů nad ulicí Pod Šancemi," popsal M. Malý. Strážníci prohledali veřejné prostory domu, ale nepodařilo se jim ho nalézt a zajistit.

Strážníci dál pátrali po dívce. Tu zadrželi u železničního přejezdu v Husově ulici. „Jednalo se o 17letou dívku z Loun. Po chvíli sdělila totožnost podezřelého, který s ní utíkal. Jednalo se o muže z Mostu," sdělil M. Malý. Další vyšetřování převzala Policie ČR.