Jeden z kompliců hlídal dění venku na ulici a druhý vstoupil do baru s nožem v ruce a vynutil si od obsluhy vydání několika tisíc korun. Tak podle policistů vypadal průběh přepadení baru s hernou, které se odehrálo v dubnu v Žatci. Policie nyní po několika týdnech intenzivního vyšetřování odhalila, zadržela a obvinila oba pachatele. Do vazby však nešli, jejich další vyšetřování probíhá na svobodě.

Jak se přepadení odehrálo? V polovině dubna přišel do provozovny zahalený muž a s nožem v ruce požadoval po obsluze peníze. Když mu barmanka vydala finanční hotovost v řádu několika tisíc korun, ještě sebral z odkládacího pultu za barem dva mobilní telefony a zmizel. Poškozená žena naštěstí neutrpěla žádná zranění.

Za loupež až deset let

Po intenzivním pátrání policisté zjistili, že uvedenou loupež mají na svědomí dva muži ve věku 24 a 38 let z Ústecka a Žatecka. Na spáchání této trestné činnosti se předem společně domluvili s tím, že jeden půjde dovnitř loupit a druhý bude venku hlídat.

Nyní oba čelí obvinění ze spáchání trestného činu loupeže. Pokud je soud uzná vinnými, může jim podle zákona za tento čin uložit trest odnětí svobody na dva roky až deset let.

(jst)