S uvedenými slovy přišel 9. června 2021 krátce po půl osmé večer do kanceláře společnosti, po přítomném vedoucím požadoval s křikem peníze. Vydaných 18 500 korun mu nestačilo, chytil ho rukou pod krkem a dvakrát udeřil dlaní do spánku, přičemž říkal: „Víc peníze, víc peníze, davaj, davaj všechny peníze co máš, všechny peníze“.

„Když mu poškozený odpověděl, že víc peněz nedostane, protože si s manželkou víc nevydělali, tak si omotal dlouhé vlasy poškozeného kolem ruky, čímž ho přidržel a začal ho bouchat rukou do hlavy. Poškozený upadl na zem a řekl, že mu tedy víc peněz dá, ale nemá je v kanceláři. Postavil se, a když se pokusil z místnosti utéct, tak ho obviněný chytil pod krkem a několikrát ho udeřil do hlavy. Po chvilce se ale poškozenému podařilo ze sevření obviněného dostat a z místnosti utéct do svého soukromého bytu,“ uvedl v obžalobě státní zástupce Jaroslav Novák. Poškozený utrpěl při fyzickém napadení lehká zranění.

Do Moldavska útočník ten večer neodjel, několik minut poté ho zadrželi policisté. Byl tak opilý, že s vozem Škoda Superb, jež řídil, zastavil uprostřed hlavní lubenecké ulice, kterou tím zablokoval. Následné testy ukázaly, že měl v těle přes dvě promile alkoholu. Ke zločinu loupeže jej proto státní zástupce obžaloval též z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

„Vykonával ve stavu vylučujícím způsobilost, který si přivodil vlivem návykové látky, činnost, při které by mohl ohrozit život nebo zdraví lidí nebo způsobit značnou škodu na majetku,“ stojí v obžalobě.

Hledaný téměř 43letý Ion Gori je přibližně 185 centimetrů vysoký, střední až obézní postavy, má hnědočerné rovné vlasy a modré oči. Podle policistů není ozbrojený, mohl by být ale nebezpečný. Soudní líčení v jeho věci je odloženo na neurčito.

Pokud by se Rumun vyhýbal trestnímu stíhání svým pobytem v zahraničí nebo se skrýval před orgány činnými v trestním řízení, a to nejen na území České republiky, může soud ve věci rozhodnout bez přítomnosti obžalovaného a vynést i odsuzující rozsudek.

Mohlo by vás zajímat: Na Jihu už 89 nových míst mělo být, parkoviště začnou v Žatci stavět až na jaře

Radnice v Žatci řeší parkování na Jihu. | Video: Deník/Petr Kinšt