Pouze jeden ze čtyř mladých lupičů skončil ve vazební věznici v Litoměřicích. Policejní eskorta ho tam převezla včera dopoledne po rozhodnutí soudu. Vzetí do vazby však policie žádala u třech pachatelů.

Osmnáctiletý mladík je jedním ze čtveřice mladých lupičů, kteří od začátku roku přepadli šest pump na Mostecku, Lounsku, Litoměřicku a Chomutovsku. Právě v Chomutově se jim v pondělí 4. února čerpačka OMW stala osudnou poté, co si jeden ze čtveřice s pistolí v ruce a kuklou na hlavě vynutil na obsluze peníze, cigarety a sladkosti. S kořistí pak nasedl ke třem kamarádům do červené oktávky, která patřila rodičům jednoho z pachatelů. Jenže po cestě do Mostu je zastavili policisté, v autě našli pistoli i lup a zadrželi je.

Dva z pachatelů ještě ani nejsou plnoletí. Ti jsou nyní stíháni pro spáchání provinění loupeže. Osmnáctiletí lupiči pak byli obviněni z trestného činu loupeže. Čtveřice lupičů z Mostecka způsobila škody v celkové výši třicet tisíc korun. Policisté nevylučují ani obvinění dalších osob, na případu stále pracují.

Připomeňte si: Přepadení benzinek se zdařilo díky autu rodičů a kamarádům