Od začátku letošního roku byly na území lounského okresu vykradeny dva peněžní ústavy. Ani u jednoho případu se zatím policii nepodařilo najít pachatele. Policistům ve vyšetřování obou případů nepomohla ani prosba o pomoc uveřejněná v televizi a tisku.

„Bohužel zatím nemáme žádné důležité informace, které by směřovaly k objasnění případů. Ani na naše výzvy se zatím neozvali žádní svědci, kteří by do případů mohli vnést nové poznatky,“ uvedla na dotaz Deníku lounská policejní mluvčí Jaromíra Střelcová.

Kriminalisté se i přesto, že od spáchání loupeží uplynulo již několik měsíců, nevzdávají a pátrají dále. „Policisté samozřejmě pokračují ve vyšetřování případů. Znovu vyhodnocují a prověřují již získané stopy a pátrají i po nových,“ řekla policejní mluvčí s tím, že podrobnosti nemůže vzhledem k stále probíhajícímu vyšetřování sdělit.

Pošta v Očihově byla vyloupena 10. ledna. Muž se zbraní v ruce tam donutil pošťačku k vydání peněz, poté jí svázal a z místa činu odjel dokonce jejím vlastním vozem. K přepadení žatecké spořitelny došlo 28. února. Neupravený muž tam z kapsy povytáhl střelnou zbraň a přikázal zaměstnanci u přepážky, aby mu vydal peníze. Podle neoficiálních informací si měl pachatel z peněžního ústavu odnést 70 tisíc korun.