V noci z pátku na sobotu 12. května zezadu napadli a kopali na návsi v Měcholupech 44letého bezmocného Miroslava V. do hlavy. Mysleli si, že jim útok projde. Problémy jsou s nimi totiž podle svědků prý dlouhodobě a trestům zatím unikali. Ale tentokrát přestřelili, zmýlili se. Za čtyři dny už je policie obvinila z výtržnictví a těžkého ublížení na zdraví, dvojici mužů hrozí až deset let za mřížemi.

„Dvěma útočníkům ze Žatecka ve věku 18 a 26 let bylo sděleno obvinění z trestného činu výtržnictví a také z trestného činu pokusu těžkého ublížení na zdraví. Stíhání je vedeno na svobodě, pokud soud uzná jejich vinu, hrozí jim trest odnětí svobody na tři až deset let," sdělila Jaromíra Střelcová, tisková mluvčí Policie ČR.

Z pěti útočníků jsou oficiálně dva

V případě velmi surového napadení muže v Měcholupech policie pracovala velmi rychle. Případ vyvolal velkou vlnu zájmu veřejnosti. Oběť skončila v nemocnici s otřesem mozku, vyraženými zuby a dalšími vážnými poraněními.„Najednou se prostě strhla rvačka. Srazili ho na zem a tam do něj kopali. Kopali, i když už bezmocně ležel na zemi. Ležel v louži na zemi, bylo to hrozné," vypověděla Deníku o útoku očitá svědkyně napadení.

Podle původních informací mělo muže v Měcholupech napadnout dokonce pět útočníků, vyšetřování ale nakonec ukázalo, že aktivně se do ataku zapojili dva mladíci.

Svědkové tvrdí že muže napadla skupinka Romů ze sousední vesnice, s kterými jsou dlouhodobě problémy. K prvnímu sporu mělo dojít už v restauraci. Oběti brutálního útoku nakonec prý na návsi pomohla mladá žena, která byla útoku přítomna, a údajně další Rom, který aktivně bránil zmláceného muže.

Střet začal zbabělý kop do zad

A jak událost popisuje policejní protokol? Čtyřiačtyřice­tiletého Miroslava V. napadla dvojice mladíků přímo na návsi. Zezadu přiběhli k vyhlédnuté oběti, mladší z útočníků kopl muže do zad a Miroslav V. se poroučel k zemi. Při útoku byla sražena i mladá žena, která stála vedle napadeného muže. Oba útočníci pak muže začali kopat do oblasti hlavy. Zabránit v dalších útocích se jim snažil 23letý muž.

O brutalitě útočníků svědčí další jejich počínání. Nejdříve totiž dvojice z místa napadení utekla, po chvíli se ale vrátila a opět začali dva mladíci oběť kopat do hlavy. Poškozeného znovu bránil stejný mladý muž, tentokrát mu pomáhal už i další „obránce". „Útočníci způsobili napadenému vážné zranění v oblasti hlavy, které si vyžádalo čtyřdenní hospitalizaci a pracovní neschopnost, která stále trvá," dodala k případu policejní mluvčí.

Prvomájový incident

Na Žatecku se v poslední době přitom nejedná o první takový útok na veřejnosti. Prvního května byl napaden přímo na žateckém Kruhovém náměstí, před svědky při demonstraci za zachování nemocnice, mladý muž s kočárkem, který jen slovně a slušně napomenul velmi hlučného výtržníka. Ten muže srazil a způsobil mu otřes mozku (čtěte zde). Také v případě prvomájového napadení muže na žateckém Kruhovém náměstí se schyluje k obvinění pachatele. „Na případu stále pracujeme, čeká se na lékařskou zprávu," potvrdila Deníku policejní mluvčí Jaromíra Střelcová.

Čtěte také: Pět na jednoho! Muž skončil po napadení v nemocnici