Lounští strážníci řešili v září nejčastěji přestupek proti veřejnému pořádku.

Více než 16 tisíc korun za tento prohřešek zaplatilo devětasedmdesát obyvatel. Vyplývá to ze statistiky, kterou vydala Městská policie Louny.

Dalším častým přestupkem je v Lounech volné pobíhání psů v místě, kde to není povoleno. Sedmnáct majitelů čtyřnohých mazlíčků tak také muselo sáhnout do peněženky pro pokutu. Dvaadvacetkrát vyjížděli strážníci do různých prodejen, kde tamní ostraha zadržela drobné zlodějíčky. Méně častý, avšak o to nepříjemnější přestupek, řešili strážníci pouze dvakrát. A to, když pátrali po osobě, která podala alkohol mladistvým.

„Ke zjištění totožnosti bylo na Policii České republiky předvedeno 26 osob a 4 osoby pro podezření ze spáchání trestného činu,“ uvedl další statistický údaj mluvčí lounských strážníků Miloslav Malý. „Na strážníky se telefonicky nebo osobně obrátilo o pomoc či s informací nebo poznatkem celkem 266 občanů,“ dodal.

V rukou strážníků skončila i zvířata. Na území města odchytili v září 16 psů a tři kočky. Všichni skončili v bezpečném prostředí útulku.

(pn)