Teprve jedenáctiletou holčičku měl sexuálně obtěžovat mladík z Lounska.

Dívenku podle dostupných informací údajně povalil na zem a osahával na intimních místech. K vynuceným sexuálním hrátkám došlo v budově lounské umělecké školy.

Dívku před dalším zneužíváním zachránil hlasitý křik. Mladík se lekl a rychle zmizel. Ne však nadlouho.

Pachatel už sedí v cele

“Pachatele se podařilo během jednoho dne dopadnout. Byl obviněn z trestného činu pohlavního zneužití. V současné době se nachází v cele předběžného zadržení, kde čeká, zda na něj bude uvalena vazba,“ informoval tiskový mluvčí lounské policie Tomáš Krupička.

Mladík na holčičku zaútočil ve středu 25. června kolem poledního na chodbě umělecké školy. „Na služebnu městské policie se dostavil 47letý muž z Libčevsi u Loun, který oznámil, že procházel Poděbradovou ulicí a z chodby jednoho z domů naproti gymnáziu zaslechl výkřiky. Vzápětí spatřil mladíka ve věku asi 17 až 18 let, který vyběhl z domu a utíkal pryč,“ sdělil k případu zástupce ředitele městské policie Miloslav Malý.

Strážníci okamžitě běželi do školy. Násilník však již u dívky nebyl. Holčičku už utěšoval dvaapadesátiletý učitel školy, který též slyšel, jak křičí. „Nezletilá dívka nebyla naštěstí těžce zraněna. Utrpěla pouze odřeninu a modřinu,“ doplnil Krupička. Po pachateli začaly okamžitě pátrat hlídky státní i městské policie. Zkontrolovaly přilehlé ulice a zákoutí, ale mladíka nenašly.

Dívky obtěžoval už v minulosti

K dopadení násilníka nakonec pomohl jeden ze strážníků, který si vzpomněl, že mladého muže odpovídajícího popisu již v minulosti viděl. „Projednával s ním jiné protiprávní jednání a byl svědkem toho, jak na nějaké dívky vulgárně pokřikuje,“ objasnil Malý z městské policie.

Na základě těchto informací poté policisté vytipovali a zadrželi možného pachatele, který se posléze k činu přiznal.