Důchodci se v policejních svodkách většinou objevují výhradně jako oběti trestných činů. Staří a bezmocní senioři jsou vychytralými zločinci přepadávání, okrádáni, podváděni. Zcela jiný případ má ale teď na stole policie v Mostě. Osmdesátiletý špatně chodící stařeček se v něm ocitl na druhé straně zákona, a to v roli pachatele. Holí totiž zmlátil cyklistku!

Neobvyklá událost se odehrála na konci července před Aquadromem v Mostě. Vše začalo zcela nevinně. Důchodce si chtěl sednout na lavičku a vybral si zrovna místo, kde odpočívala 26letá cyklistka. Mladá žena měla o část lavičky opřené svoje kolo. To se podle policie seniorovi nelíbilo a požadoval, aby si bicykl dala pryč. Žena mu ovšem místo uvolnit nehodlala, protože v okolí byly údajně další tři prázdné lavičky, kam si stařík mohl sednout. Došlo ke sporu, během něhož měl senior sprostě nadávat, snažit se kolo ženy shodit na zem a následně se uchýlit i k fyzickému útoku. „Než se žena nadála, dostala ránu holí do hlavy,“ konkretizovala mluvčí mostecké policie Alena Bartošová.

Úder to byl zřejmě pořádný. Cyklistka po něm totiž musela vyhledat lékařské ošetření. Poté se rozhodla, že celou událost oznámí na policii. „Případ jsme vyšetřovali jako přestupek proti občanskému soužití. Nyní byl postoupen správnímu orgánu,“ doplnila Bartošová. Je tedy pravděpodobné, že horkokrevný důchodce bude pozván k přestupkové komisi na magistrát, kde bude muset svoje agresivní chování vysvětlit. Zřejmě ho čeká pokuta.