Drzost některých zlodějů je opravdu nevídaná.

Přesvědčili se o tom před pár dny prodavači v jednom nábytku v Mostě.

Dva zloději jim totiž přímo pod nosem kradli zboží z prodejny. Dělali to opravu svérázným způsobem, vyhazovali vybraný lup z okna prodejny na ulici.

Sedmadvacetiletý Mostečan společně s 33letou Ústečankou přišli do obchodu jako běžní zákazníci. Chodili po prodejně a prohlíželi si vystavený nábytek a doplňky. Když se v jednom z odděleních ocitli sami, rozhodli se, že toho využijí.

„Žena si vzala několik polštářů a do nich nandala bytové doplňky. Například lampičku či vázu. Takto naplněné polštáře pak vyhazovala ven oknem, pod kterým stál její 27letý komplic,“ popsala, jak si dvojice při krádeži počínala, mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková.

Když povedení lapkové zjistili, že jde vše hladce, rozhodli se, že odcizí i něco většího. Konkrétně dostali zálusk na rozkládací křeslo.

„Žena si kus nábytku už přistavila k oknu. Jenže venku k prodejně najednou přijelo auto a její komplic proto z místa činu rychle utekl. Následně po něm prodejnu kvapně opustila i žena,“ doplnila mluvčí.

Policisté oba podnikavé zloděje chytili sice už druhý den, lup už ale pachatelé neměli. Údajně ho hned po krádeži prodali. Policejní komisař oba zloděje obvinil z trestného činu krádeže. Při vyšetřování případu zjistil, že 27letý Mostečan nekradl poprvé, ale již v minulosti byl za majetkové delikty odsouzen.