Až namířená pistole zastavila dva mladé motorkáře, kteří se pokusili na Lounsku ujet policii. Ani jeden z řidičů silných strojů neměl řidičák, rychlá jízda je měla spasit před postihem.

Oba případy se staly již v neděli 10. května. Policie o nich však informovala až v úterý.

Na prvního 21letého motorkáře z Lounska bez papírů narazili policisté poblíž kruhového objezdu u prodejny Plus v Lounech. Stavěli ho proto, že spáchal dopravní přestupek – předjížděl v místě, kde je to zakázáno.

„Když policisté spustili maják na policejním vozidle, začal řidič hlídce ujíždět. Policisté jej předjeli a světelným signálem „stop“ a pravou paží policista řidiči ukazoval, kde má zastavit. Na toto znamení však motorkář nereagoval a opět ujížděl. Přitom znovu nebezpečně předjížděl jiná auta,“ popsala část honičky mluvčí lounské policie Jaromíra Střelcová.

Policistům se piráta podařilo znovu dostihnout na silnici směrem na Most, opět však znamení k zastavení ignoroval. „Policisté proto použili donucovací prostředek – hrozbu namířené zbraně. Teprve ta motorkáře donutila zastavit,“ doplnila Střelcová.

Další mladík, další problém

O dvě hodiny později se lounští policisté předháněli s dalším agresivním motorkářem. Tentokrát se jednalo o 20letého řidiče z Mostecka, kterého kvůli přestupku stavěli na silnici poblíž benzinové čerpací stanice u obce Raná. Ani tento mladý řidič na opakované výzvy k zastavení nereagoval a proto byli policisté znovu nuceni namířit na něj z okénka služebního auta pistoli.

Obě honičky se naštěstí obešly bez zranění. Mladí motorkáři budou zřejmě pozváni na úřad k přestupkové komisi, kde budou muset své jednání vysvětlit. Poté je zřejmě čeká pokuta.