Několik měsíců vyšetřovali policisté dopravní nehodu, ke které došlo loni 9. května u Očihova na Podbořansku. V těchto dnech kvůli ní obvinili 75letého řidiče fabie. Na křižovatce nedal přednost motocyklistovi. Cizinec, který na motorce jel, po střetu přišel o část nohy.

Tehdy se na silnici I/27 Žatec - Plzeň střetly osobní vůz s motocyklem poté, co 75letý řidič fabie nedal na křižovatce přednost protijedoucímu motorkáři.

Lékaři část nohy amputovali

„Při nehodě utrpěl 39letý motocyklista vážné zranění a letecky byl přepraven do nemocnice. Kromě jiných poranění těžkého stupně utrpěl motorkář rozhmoždění levého hlezna a nohy s potrháním měkkých tkání a lékaři mu museli končetinu v dolní části bérce amputovat," sdělila Jaromíra Střelcová, lounská policejní mluvčí.

„Komisař služby kriminální policie a vyšetřování obvinil v těchto dnech řidiče fabie pro podezření ze spáchání trestného činu těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti, za což mu hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až čtyři léta," dodala mluvčí s tím, že muž je vyšetřován na svobodě.