„Šetřením nehody vyšlo v těchto dnech najevo, že řidička usedla za volant pod vlivem alkoholu. Na základě vyšetření hladiny etanolu metodou plynové chromatografie a Widmarkovou metodou vyšlo najevo, že jí v době nehody kolovalo v krvi 2,53 g/kg alkoholu. Nehodu i nadále policisté šetří," uvedla pro Deník Jaromíra Střelcová, tisková mluvčí Policie ČR v Lounech.

K nehodě došlo začátkem října na silnici třetí třídy v Solopyskách. 

Rychlá jízda

Čtyřiadvacetiletá řidička Audi projížděla obcí příliš rychle, přecenila své schopnosti. „Před levotočivou zatáčkou začala žena prudce brzdit. Vyjela vpravo na okraj komunikace, kde narazila do sloupu veřejného osvětlení. Dále narazila do zdi rodinného domu a vyjela vlevo do plotu zemědělské usedlosti. Prorazila s autem drátěné oplocení a přední částí vozu sjela ze svahu, kde narazila do odstaveného pracovního stroje," popsala nehodu, ve které sehrál roli alkohol, policejní mluvčí.

„Při nehodě utrpěla mladá řidička lehčí újmu na zdraví, stejně tak i její nezletilá spolujezdkyně. Ani jedna z nich nebyla ve vozidle připoutána," dodala mluvčí Jaromíra Střelcová.

Připomeňte si: Řidičky havarovaly, jedna narazila do stroje, druhá skončila na střeše