Soud v Lounech vynesl rozsudek nad Tomášem Hrnčířem z Karlovarska, který zavinil tragickou nehodu na silničním obchvatu Loun. Tehdy při ní zemřel známý fotbalový blšanský a žatecký činovník Zdeněk Kovář.

Zdeněk Kovář• velkou část života prožil na Žatecku 
• na začátku sedmdesátých let hrál fotbalovou ligu za Teplice
• významnou fotbalovou zastávkou byly Blšany, kde se pohyboval od roku 1982 
• byl u cesty Chmelařů z I.B třídy až do první ligy

Soud uznal Hrnčíře vinným z trestného činu usmrcení z nedbalosti. A protože se u něj našly drogy, tak i z trestného činu přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu. Vyměřil mu tři roky nepodmíněně ve věznici s dozorem a na další roky tříletý zákaz řízení.

K nehodě došlo loni v sobotu 23. února odpoledne poté, co tehdy 38letý T. Hrnčíř s osobním autem Audi A6 jel od Prahy na Chomutov a na obchvatu Loun riskantně předjížděl. Čelně se pak střetl s protijedoucím osobním autem Škoda Octavia, které řídil 63letý Zdeněk Kovář ze Žatce. Ten na místě zemřel.

U soudu T. Hrnčířovi přitížilo, že se u něj při ošetření v nemocnici našly drogy, pervitin, v hodnotě sto tisíc korun. Hrnčíř se bránil u soudu tím, že obálku s drogou našel na místě nehody a myslel si, že v ní jsou peníze. Soudkyně jeho tvrzení vzhledem k jeho zraněním, která utrpěl při nehodě, neuvěřila. Jeho verzi zpochybnil znalecký posudek a také lékař, který na místě zasahoval. Hrnčíř při nehodě utrpěl zlomeninu bérce kotníku a nemohl by se pohybovat, jak uváděl.