Na mol opilého chlapce nalezli lounští strážníci na dětském hřišti. Hoch ležel na lavičce, když se posadil, tak zvracel. Strážníkům řekl, že si koupil víno, které mu bez problémům prodali.

„Hoch sdělil strážníkům své jméno i adresu. Dále uvedl, že si v prodejně potravin v ulici Kapitána Nálepky koupil červené krabicové víno, které vypil,“ uvedl k případu Miloslav Malý z lounské městské policie.

Strážníci zašli s chlapcem do prodejny, kde se nacházeli tři vietnamští prodavači. Hoch ale vzhledem ke svému stavu opilosti nebyl schopen určit, který z nich mu alkohol prodal. Obchodníci popírali, že by chlapec víno koupil u nich. Strážníci kontaktovali otce mladého opilce, který se po chvíli dostavil na místo. Svého syna si převzal. Uvedl, že si ho sám odveze na lékařské ošetření.

„Strážníci muže seznámili s tím, že událost bude oznámena sociálním pracovnicím městské úřadu. Pro podezření, že byl spáchán trestný čin – podání alkoholu osobě mladší 18 let - byli s případem seznámeni i státní policisté,“ doplnil Malý.