Své chování neukočíroval minulý týden teprve patnáctiletý mladík z Loun. Zda to ale přepískl s alkoholem nebo s drogami, se strážníci nedozvěděli, nebyl totiž schopen slova.

Chlapce uviděla hlídka lounských strážníků v půl jedenácté večer u diskotéky Impérium na náměstí Benedikta Rejta. Doprovázeli ho ještě tři kamarádi. Najednou se hoch svalil na zem a zůstal ležet. „Strážníci se chlapce snažili probrat a postavit na nohy, což nemohl, protože byl zjevně pod vlivem alkoholu nebo jiné návykové látky. Nebyl schopen ani komunikovat," uvedl mluvčí lounských městských policistů Miloslav Malý.

Od přítomných mladíků, z nichž nejstaršímu bylo pouhých šestnáct let, se strážníci snažili zjistit, zda chlapec pil alkohol nebo si vzal drogu. Všichni se však shodli, že kamaráda na diskotéce neviděli ani pít ani něco brát. Když se prý později setkali, chlapec si stěžoval, že mu není dobře, tak ho vzali ven na vzduch.

Strážníci ležícího mladíka položili do stabilizované polohy a přivolali sanitku. Ta jej převezla do nemocnice. Městští policisté o případu informovali rodiče chlapce i sociální pracovníky městského úřadu.