Na Nový rok se dostavil na policejní služebnu v Podbořanech 19letý mladík s trvalým bydlištěm na Břeclavsku s tím, že je po něm vyhlášeno pátrání. Policisté zjistili, že dotyčný je podezřelý hned z několika trestných činů, které páchal někdy sám, jindy v součinnosti dalších kompliců.

Na svědomí má nejen krádeže, ale i podvody. V polovině roku 2015 například uzavřel v Žatci dvě úvěrové smlouvy na nákup zboží, přičemž se zavázal hradit pravidelné měsíční splátky. Neuhradil však ani jednu a do smlouvy o úvěru uvedl nepravdivé údaje. Poškozeným firmám tak způsobil škodu za 28 999 Kč.

Další trestnou činnost spáchal loni v září, když se ještě s dalšími komplici vloupal do objektu žatecké střelnice, odkud odcizil dalekohledy, prodlužovací kabely, halogenové světlo a další věci, které měl následně prodat neztotožněným osobám a peníze pak použít pro svou potřebu. Další jeho skutky se týkají zejména krádeží v prodejnách smíšeného zboží v Žatci a v Podbořanech.

Celková škoda byla dosud vyčíslena na 34 100 Kč. Policie mladíky dál šetří, není vyloučeno možné obvinění i z dalších skutků.

(jst)