Další úspěšný zátah na drogové dealery mají na svém kontě lounští kriminalisté. Již v polovině června tohoto roku provedli v této věci realizaci včetně domovní prohlídky v jedné chatařské lokalitě na Lounsku, přičemž na místě zadrželi 41letého muže z Prahy. Zjistili, že dotyčný nejméně od ledna roku 2015 vyrobil v garáži na pozemku rekreační chaty přesně nezjištěné množství pervitinu, který dále poskytoval koncovým uživatelům. Tuto drogu nejméně v jednom případě i vyměnil, a to za dva gramy marihuany.

Policisté dále zjistili, že uvedený muž na předmětné adrese neoprávněně odebíral elektrickou energii.

Komisař služby kriminální policie a vyšetřování jej obvinil z trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, a také z trestného činu krádeže.

V souvislosti s tímto případem zadrželi policisté v minulých dnech na jedné pražské adrese i jeho o dva roky staršího komplice, který společně s již obviněným vyráběli v garáži na pozemku uvedené chaty pervitin a dále jej distribuovali. V objektu rovněž přechovávali prekurzory. Policejní komisař i tohoto muže obvinil z trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Oba jsou vyšetřováni na svobodě.

(jst)