Nejvyšší pohotovost, rychle neprůstřelné vesty na sebe a zapojit se do honu na šílenou řidičku. Policisté se zbraní v ruce zablokovali cestu škodovce v Žukovově ulici na ústeckém Střekově. Řidička kladla odpor, byla vytažena z vozu a odzbrojena. Měla u sebe pistoli.

„Teprve v tom okamžiku policisté zjistili, že jde o zdařilou maketu podobnou pistoli jakou mají policisté,“ uvedla k případu Veronika Hyšplerová z ústecké policie. K zásahu došlo v uplynulý pátek dopoledne.

Podle Hyšplerové tři osoby, které nejspíše holdují omamným látkám, našly v lese maketu pistole. V Mojžíři na okraji Ústí nasedly do vozu Škoda Felicie a vydaly se na pouť na Střekov. Dvacetiletou řidičku nenapadlo nic chytřejšího, než maketou mířit na kolem projíždějící automobily. Šokovaní řidiči mohli v té chvíli způsobit dopravní nehodu. Ve strachu o život buď zastavovali, kličkovali nebo v úleku nevěnovali dostatečnou pozornost řízení a hrozila dopravní nehoda.

Jeden z řidičů duchapřítomně zavolal na linku 158, opatrně z povzdálí auto sledoval a policistům sděloval, kam míří. „Policisté museli být připraveni na nejhorší. Situace byla o to složitější, že měli zasahovat proti ozbrojené řidičce, ale na řidiče mířil zbraní i muž, který také se zbraní manipuloval,“ uvedla mluvčí.

„Více informací jsme neměli k dispozici. Nakonec, po zajištění posádky felicie, policisté zjistili, že šlo o maketu zbraně. Dvacetiletá řidička kromě toho řídila auto bez technické kontroly a neměla ani řidičský průkaz. S maketou zbraně si hrál a mířil také šestatřicetiletý muž. Třetí muž ve voze při vyšetřování vystupuje jenom jako svědek,“ dodala k nevšednímu případu Hyšplerová.

Aktérům policejní honičky z felicie hrozí za nebezpečné vyhrožování až jeden rok vězení.