Pistoli přiložil k hlavě 47letému dělníkovi o rok starší muž z Podbořanska.

Řemeslník prováděl na jeho domově zednické práce, se kterými nejspíše nebyl dotyčný vůbec spokojen a uchýlil se k radikálnímu řešení sporu. Případ má teď na stole policie.

Hádka se odehrála v pátek 13. května odpoledne. „Osmačtyřicetiletý muž nejprve po dělníkovi požadoval, aby mu vrátil klíče od domu, následně chtěl zpět též peníze, které dal jako zálohu na stavební materiál,“ řekla mluvčí lounské policie Jaromíra Střelcová. Spor vygradoval až do té míry, že majitel domu tasil na zedníka plynovou pistoli, kterou mu přiložil k hlavě a hrozil mu smrtí. „Rozhořčeného zákazníka odtrhnul od poškozeného až svědek incidentu. Ten též zabránil, aby muž použil proti řemeslníkovi teleskopický obušek,“ doplnila Střelcová. Nakonec rozlícený muž nasedl do svého auta a z místa incidentu odjel.

Přestože se nikomu nakonec nic nestalo, má teď na krku 48letý muž pořádný malér. Komisař služby kriminální policie a vyšetřování ho obvinil z trestného činu vydírání, za což mu podle trestního zákoníku hrozí až osmiletý pobyt za mřížemi.