Dvojice zlodějů znepříjemňovala několik měsíců život obyvatel v Podbořanech. Šestadvacetiletý mladík z Kutnohorska spolu se svým o pět let starším kamarádem kradli, na co přišli. Nyní je ale konec, chytili je policisté.

Kriminální činnost mužů začala v březnu. Tehdy sebrali mobil z obchodu v Příčné ulici. „Po společné domluvě pokračovali v druhé polovině dubna vloupáním do recepce jednoho z podbořanských hotelů," uvedla tisková mluvčí lounských policistů Jaromíra Střelcová. Z hotelu sebrali notebook, set-top box, dva mobilní telefony, peníze, klíče od pokojů a další věci.

Za pár dní jim zřejmě došly peníze z prodané kořisti, a tak se vydali vykrást trafiku. „Když se pokoušeli páčit dveře a rozbili skleněnou výplň výlohy, byli vyrušeni a z místa utekli," doplnila mluvčí.

Přistiženi v hotelu

K další krádeži využili muži klíče, které předtím ukradli v hotelu. Vrátili se tam a dostali se do jednoho z pokojů. Stačili však jen ze skříně vyndat holicí strojek a byli přistiženi pronajímatelem hotelu. Došlo ke strkanici, po které se zlodějům podařilo z místa rychle utéct.

Policisté je však nyní vypátrali a obvinili z trestného činu krádeže a poškození cizí věci. Muži svým řáděním ve městě způsobili škodu celkem za necelých devatenáct tisíc.

Statistiky zaznamenaly na Lounsku od ledna do konce května celkem 687 případů majetkové kriminality, což je o 68 případů více než loni ve stejném období. Téměř dvacet procent skutků se letos podařilo objasnit. V Ústeckém kraji zloději napáchali letos již necelých osm tisíc skutků majetkové kriminality. Policistům se podařilo zjistit pachatele u více než dvou tisíc případů.

Zloději letos nejvíce řádí na Mostecku, tam do konce května spáchali 1 418 skutků, nejméně pak na Lounsku. Nejvyšší objasněnost případů si mohou připsat policisté z Ústí nad Labem, nejméně úspěšní jsou letos zatím Lounští.