Při nehodě nezemřel 38letý řidič Renaultu Laguna, ale pravděpodobný viník nehody, 63letý řidič Škody Fabie ze Žatce. Třiašedesátiletý řidič s vozidlem Škoda Fabia nepřizpůsobil v pravotočivé zatáčce, ve směru od Vroutku na Podbořany, rychlost vozidla stavu a povaze vozovky a vjel do protisměru, kde se čelně střetl s vozem Renault Laguna.

Řidič tohoto vozidla, 38letý muž z Černčic u Podbořan, utrpěl při nehodě těžká zranění, zlomenou pánev, vykloubenou kyčel a poranění sliznice, se kterými v současné době leží v chomutovské nemocnici. Jeho 34letá spolujezdkyně byla se zraněním ruky operována v žatecké nemocnici. Oba jeli z podbořanské továrny Izopol z odpolední směny.

Pravděpodobný viník nehody, kterou dosud šetří žatečtí kriminalisté, 63letý řidič Škody Fabie byl převezen do žatecké nemocnice, kde v sobotu 5. ledna ráno zemřel. „Kvůli zdravotnímu stavu nemohla být u řidičů provedena orientační dechová zkouška na alkohol, takže to ukáže až výsledek odběru krve. Ten by měl být tak za týden,“ uvedl Rudolf Náhlovský, vedoucí dopravní policie v Lounech. Obě auta jsou po páteční nehodě „na odpis“, celková škoda byla vyčíslena na 350 tisíc korun.