Ve vazební věznici skončil 42letý recidivista z Podbořan, který několik měsíců páchal v Žatci majetkovou a drogovou trestnou činnost. V říjnu minulého roku odcizil před jednou žateckou hernou mladíkovi z ruky mobilní telefon. Dále od přesně nezjištěné doby neoprávněně přechovával prekurzor, který se používá k nedovolené výrobě metamfetaminu. Koncem února kradl v jedné žatecké prodejně s drogistickým zbožím. Z regálů odcizil dva krémy a vlasovou kosmetiku.

Na svědomí má i vloupání do kanceláře jedné firmy v ulici Obránců míru. Kromě počítačového vybavení, různých kancelářských potřeb a elektroniky odcizil i uskladněné mražené maso. Další vloupačku spáchal ve stejné ulici v prodejně lahůdek. Odtud si odnesl peníze, mobilní telefon a cukrovinky. Před týdnem se vloupal i do jedné sázkové kanceláře a měl v úmyslu odcizit losy a různé cukrovinky. Tam byl však vyrušen, a tak bez kořisti z místa utekl.

Muž byl už odsouzen 

To ho ale neodradilo a nekalého jednání se dopouštěl i nadále. Z chodby jednoho obytného domu v ulici Volyňských Čechů odcizil pánské jízdní kolo. Celková způsobená škoda činí desítky tisíc korun a bude upřesněna dodatečně.

Uvedeného jednání se dotyčný dopustil i přesto, že byl v srpnu roku 2008 odsouzen za krádeže Okresním soudem v Mostě s tím, že tento rozsudek mu byl Okresním soudem v Lounech zrušen a byl mu uložen souhrnný trest i pro další trestnou činnost ve výměře 18 měsíců nepodmíněně, který vykonal 11. dubna 2014.

Za uvedené skutky byl nyní obviněn z trestných činů krádeže a výroby a držení předmětu k nedovolené výrobě omamné a psychotropní látky a jedu. Obviněný se již nachází za mřížemi.

Jaromíra Střelcová