Policistům se podařilo objasnit několik majetkových trestných činů, jež mají na svědomí mladiství z Podbořanska. Většinu skutků spáchali v létě, a to převážně na Podbořansku.

V rukou mužů zákona skončil 17letý mladík, který se koncem června vloupal do novinového stánku ve Vroutku. „Násilným způsobem překonal posuvné okno, prostrčil jím ruku a odcizil několik TV magazínů a skleněnou misku na drobné mince," popsala Jaromíra Střelcová, lounská policejní mluvčí. 

Ukradli kartu a vybrali peníze

O dva dny později pokračoval uvedený mladík vloupáním do jednoho rodinného domu, rovněž ve Vroutku. „Z kuchyně odcizil 500 korun a platební kartu s PIN kódem. Tu později předal svým komplicům a požádal je o výběr finanční hotovosti," sdělila. To se jim dvakrát podařilo, nejprve vybrali 5 000 korun a následně 4 000 korun. Při dalším pokusu o výběr peněz už bankomat kartu zadržel.

Další skutek spáchal uvedený mladík se stejně starým spolupachatelem. „Na začátku prázdnin neoprávněně vnikli na zahradu domu v Buškovicích. Pokusili se tam odcizit kovadlinu, ale protože byla těžká, ponechali ji na místě," popsala mluvčí.

Ještě s dalšími komplici, včetně 16leté dívky ze Žatecka, spáchali uvedení mladíci vloupačku do kůlny na pozemku dalšího rodinného domu v Buškovicích. „Odcizili část zahradní techniky, kterou naložili do auta a odvezli. Za nějakou dobu se na místo znovu vrátili, aby z kůlny odcizili ještě dětské jízdní kolo, které následně pohodili poblíž místa činu do trávy," sdělila Jaromíra Střelcová.

Celková škoda, kterou mladiství svým počínáním napáchali, byla prozatím odhadnuta na 26 600 Kč. Na případu policisté i nadále pracují s tím, že trojici mladistvých již obvinili a stíhají ji na svobodě.

(jst, pk)