Jít do práce? Nepřipadá v úvahu. Raději celé dny krást! Přesně tak smýšlí někteří lapkové a jejich živnost jim často vydrží i několik měsíců.

V rukou lounských policistů nyní skončila dvojice, která se půl roku živila vykrádáním chat a zahrad. Ve vazbě skončil ve středu 29. srpna i podvodník, který se v Mostě vydával za policistu, opraváře, souseda, známého i člověka v nouzi. Tyto dva případy spojuje počet skutků, dvojice i muž kradli a podváděli shodně čtrnáctkrát.

Dvaačtyřicetiletá žena a o rok starší muž se zaměřili na chaty, kůlny a garáže. „Při krádežích měli přesně rozdělené role. Žena hlídala, aby byl „čistý vzduch," a její komplic mezitím kradl," uvedla Jaromíra Střelcová, mluvčí lounských policistů. Z objektů si odnášeli nářadí, elektroniku, ale i potraviny či oděvy. Od března letošního roku stihli napáchat škodu za více než 100 tisíc korun. Muž byl již v minulosti za krádež potrestán. Oba jsou stíháni na svobodě.

Vypečený podvodník v Mostě

Podvodník, který čtyřikrát za sebou kradl v ulicích Mostu, se dostal do rukou policistů již před několika dny. Nyní však policisté zjistili, že má na svědomí dalších deset prohřešků, jeho vychytralost nezná mezí.

Minulý týden coby převlečený policista zazvonil u bytu v paneláku a majiteli namluvil, že kdosi vykradl jeho konto. „Chtěl po něm bankovky, aby si opsal jejich čísla. Muž mu dal 2 500 korun, a protože neměl tužku a papír, tak si falešný policista odskočil do auta, aby si čísla bankovek napsal," řekla mluvčí mosteckých policistů Ludmila Světláková. Samozřejmě se už neukázal a stihl ukrást i mobil. Den předtím mu u jiného bytu otevřel chlapec s tím, že je doma sám. Muž po něm chtěl půjčit mobil, aby si mohl zavolat. Hoch mu ho půjčil a lapka s ním zmizel.

V jiných případech okradl důvěřivé lidi o další telefony, peníze, písemnosti a dokumenty. Vydával se za pracovníka firmy a od ženy dostal tisíc korun zálohy na okna, jako nový soused se vloudil do bytu seniorů a coby instalatér okradl ženu, která mu poctivě točila ventily na záchodě a on jí mezitím šmejdil v bytě.

Podvodník napáchal škodu za necelých 44 tisíc korun. Je stíhán vazebně.

Pavlína Nevrlá