Hříšnicí byla 28letá řidička, která jela ve směru od Žatce na Plzeň. „Ženu policisté zastavili ke kontrole a je řešena za přestupek na úseku dopravy. Celá věc bude postoupena na příslušný městský úřad k dořešení,“ sdělila policejní mluvčí Ilona Gazdošová s tím, že s tak vysokým překročením povolené rychlosti se policisté dlouho nesetkali.

V případě, jaký je tento, kdy řidič překročí nejvyšší povolenou rychlost v obci o 40 kilometrů v hodině a více, policisté pokutu na místě neudělují. Na hříšníka čeká postih ve zmíněném správním řízení na městském úřadu či magistrátu. Řidičce, která se v minulých dnech řítila Sýrovicemi, hrozí pokuta až 10 tisíc korun, pět bodů do bodového hodnocení řidiče a zákaz řízení na dobu 6 až 12 měsíců. Řešit to bude úřad v místě jejího trvalého bydliště.

V Sýrovicích je překračování nejvyšší povolené rychlosti častým přestupkem. Vedení Podbořan, pod které vesnice na frekventované silnici leží, už došla s neukázněnými řidiči trpělivost. V příštím roce se v místě objeví radar a podbořanská radnice začne od hříšníků vybírat pokuty.

Mohlo by vás zajímat: Pozor v Sýrovicích, objeví se tam radar. V Podbořanech řidiče zpomalí semafory

Silnice v Sýrovicích. Radnice v Podbořanech tam chce umístit radar. | Video: Deník/Petr Kinšt