„Závodníka“ zaznamenala policejní hlídka na dopravní tepně D7 v pondělí 8. ledna po páté hodině odpoledne. Tedy už za tmy. BMW 740D XDrive kolem nich prosvištělo ve směru od Žatce na Chomutov rychlostí přesahující 200 kilometrů v hodině. Nejvyšší povolená na dálnici je přitom 130 kilometrů v hodině. 

Policisté museli využít potenciál svého stíhacího speciálu a vydali se za vozidlem. „Na 70. kilometru dálnice D7 ve směru na Chomutov hlídka započala měření rychlosti vozidla, které 'uhánělo' 237 kilometrů v hodině,“ uvedl policejní mluvčí Jakub Mareš. „Řidič tím překročil nejvyšší povolenou rychlost na dálnici o více než 100 kilometrů v hodině,“ připomněl. 

Policie zastavila motorkáře, který na dálnici D7 překročil povolenou rychlost o 110 kilometrů v hodině.
VIDEO: Motorkář letěl po dálnici na Žatecku rychlostí 240 kilometrů v hodině

Policisté vozidlo zastavili a během silniční kontroly s 44letým mužem provedli dechovou zkoušku na alkohol. Výsledek byl negativní. „Dotyčnému sdělili, jakého přestupkového jednání se dopustil, s čímž nesouhlasil. Na místě sepsali oznámení o přestupku a současně mu zadrželi řidičský průkaz,“ dodal mluvčí Mareš.

Řidiče nyní čeká správní řízení. Hrozí mu pokuta až 25 tisíc korun, zákaz řízení na 6 až 18 měsíců a 6 bodů do bodového systému.

Mohlo by vás zajímat: Dobrá zpráva pro řidiče. U Chlumčan se otevřela další část dálnice D7

Zdroj: Deník/Petr Kinšt