Mladý řidič se bezhlavě snažil uniknout policii a nehleděl na bezpečnost ostatních. Ujížděl desítky kilometrů a neváhal použít ani pěší zónu v samotném srdci Loun. Policie hledá další svědky této události.

Honička jako z akčního filmu, o které jsme již informovali, se odehrála 11. června krátce po 19. hodině. Louny a okolními vesnicemi se řítil 26letý mladík v modrém Renaultu Scénic, pronásledován muži zákona. Policie nyní znovu žádá případné svědky, aby se ozvali. „Potřebovali bychom další svědectví ještě přímo od těch, kteří byli ohroženi zběsilou jízdou řidiče na pěší zóně Pražská," uvedla Jaromíra Střelcová, lounská policejní mluvčí.

Proč asi prchal?

Celá akce začala v lounské Husově ulici. Mladík nedbal na výstražné znamení u železničního přejezdu, objel ostatní čekající vozy a navzdory světelnému i zvukovému upozornění značnou rychlostí přejel přes koleje. Dále se řítil směrem do centra. Viděli ho však projíždějící policisté a začala honička.

„Pronásledování probíhalo přes Dobroměřice, Nečichy, Chožov, Mnichovský Týnec, Chraberce a zpět do Loun. Policisté ujeli 23 kilometrů," upřesnila J. Střelcová. Právě při průjezdu centrem Loun byla situace velmi nebezpečná. Mladík totiž neváhal k útěku z Mírového na Tyršovo náměstí využít pěší zónu Pražská. Vůz se nakonec podařilo pomocí druhého policejního auta zablokovat v lounské ulici SNP, přímo u autobusové zastávky a přechodu pro chodce ke komplexu Luna. Mladý řidič ale i nadále kladl policistům odpor, ti ho proto skolili na zem a nasadili mu pouta. Výtečník z Loun poté odmítl dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu i odběr krve.

Pokud jste byli svědky popsaných situací, zejména průjezdu automobilu po pěší zóně, pomozte policii piráta usvědčit. Obrátit se můžete na obvodní oddělení Policie ČR v Lounech, Cukrovarská zahrada 1124, nebo telefonicky na tamní stálou službu na čísle 974 437 651 či na bezplatnou linku 158.