Čtyři lidi obchodující s drogami zadrželi a obvinili policisté při zátahu v minulých dnech v Postoloprtech a Žatci. Dva z nich skončili ve vazbě. Prodávali pervitin, policisté při domovní prohlídkách našli i marihuanu.

„Hlavním aktérem v této věci je 51letý cizinec z Prahy, který nejméně od začátku roku 2013 do současné doby prodával dealerům v Žatci, v Postoloprtech a na dalších místech v řádu desítek gramů drogu pervitin. Tito dealeři pak dále v desítkách případů takto získanou drogu distribuovali koncovým uživatelům," sdělila Jaromíra Střelcová, lounská policejní mluvčí. Kromě zmíněného cizince zadrželi policisté tři dealery ve věku 25, 26 a 37 let ze Žatce a z Postoloprt. „Při následných domovních prohlídkách a prohlídkách jiných prostor nalezli policisté omamné a psychotropní látky včetně desítek gramů pervitinu a většího množství rostlinné sušiny konopí," dodala mluvčí.

Čtyři obvinění, dvakrát vazba

Na zadržení některých dealerů v Postoloprtech a v Žatci se podílela kromě lounských policistů i zásahová jednotka Krajského ředitelství policie Ústeckého kraje. Do současné doby kriminalisté v souvislosti s tímto případem zatím obvinili čtyři muže, z nichž dva se již nacházejí ve vazbě.

„Všechny čtyři dealery obvinil policejní komisař z trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za což jim podle trestního zákoníku hrozí odnětí svobody od dvou do deseti let. Na hlavního, 51letého, cizince a 37letého dealera, který byl už v minulosti za drogovou trestnou činnost opakovaně odsouzen, vypracoval komisař podnět k podání návrhu na vzetí do vazby, kterou na ně soudce uvalil a nyní již zpytují svědomí za mřížemi," dodala mluvčí s tím, že policisté na případu i nadále pracují.