Padělky textilu, obuvi a hraček a dále cigarety a alkohol bez kolků objevili tento týden severočeští celníci a cizinecká policie ve dvou prodejnách na náměstí Míru v Postoloprtech.

Jednalo se celkem o zboží za téměř 300 tisíc korun.

Na první nelegální tovar narazili celníci a policisté v prodejně s názvem Potraviny, kterou provozují Asiaté. „Když přijeli na místo, tak provozovatel obchod rychle uzavřel. Hlídky se snažily zjistit, zda se nejde do obchodu dostat například zadním vchodem, přitom objevily sklepní prostory, které sloužily jako sklad,“ popsal první zásah mluvčí severočeských celníků Jiří Nejedlý.

Ve sklepě muži v uniformách následně našli přes 10 tisíc cigaret s ruskými a ukrajinskými kolky, téměř 8,5 kilo neoznačené tabákové směsi a téměř 60 litrů lihovin bez kontrolních pásek. „Stát by prodejem tohoto zboží přišel na daních o 60 tisíc korun,“ upřesnil Nejedlý.

Druhou prodejnou, kterou celníci a cizinečtí policisté na náměstí Míru kontrolovali, byl obchod s drogerií, textilem a spotřebním zbožím. A i tam slavili úspěch. V kartonových krabicích a na prodejním pultě v prostoru obchodu totiž hlídka našla 10 kusů oděvů a stejný počet opasků, 44 párů obuvi a 129 kusů hraček, které se tvářily jako značkový artikl, ale zřejmě se jednalo jen o napodobeniny. „Prodejem tohoto zboží by majitelům ochranných známek vznikla škoda za 212 227 korun,“ doplnil Nejedlý.

Alkohol, cigarety i padělky skončily v celním skladu. Prodejcům teď hrozí trestní stíhání.