Dva 14letí mladíci, kteří byli na útěku z dětského výchovného ústavu v Boleticích nad Labem u Děčína, stojí za brutálním napadením dvou starších žen v Lounech.

O případech jsme informovali, čtěte ZDE.

Kriminalisté v minulých dnech zjistili, že se v průběhu deseti dnů nezletilci spolu s 18letým mladíkem dopustili ve městě třinácti loupeží a krádeží. Všichni tři Romové jsou z Loun.

Oba dva 14letí mladíci trestu uniknou, neboť nejsou ještě trestně odpovědní. Pouze budou vráceni zpět do ústavu.

„Lounští kriminalisté objasnili sérii násilné a majetkové kriminality, kterou mají na svědomí dva 14letí nezletilci a jeden 18letý mladík, všichni z Loun. V průběhu deseti dnů, v období od 31. března do 9. dubna, se uvedení aktéři dopustili 13 případů – loupeží, krádeží na osobách a dalších krádeží vloupáním do obchodů,“ uvedla Jaromíra Střelcová, lounská policejní mluvčí.

Agresivní a brutální

Skutky páchali v Lounech, a to buď všichni spolu, ve dvou, nebo jednotlivě. Obzvláště u nejzávažnějšího trestného činu loupeže se jejich počínání vyznačovalo značnou agresivitou a brutalitou. Oba násilné skutky spáchal jeden z uvedených nezletilců, který surovým způsobem napadl v odstupu jednoho dne dvě starší ženy.

V prvním případě přepadl v ulici 28. října 66letou ženu a ukradl jí tašku. Ve druhém případě se jednalo o též brutální přepadení 59leté ženy na vlakovém nádraží. „Přetahoval se s ní o kabelku tak vehementně, až poškozená upadla a on jí ještě několik metrů vláčel za sebou po perónu. Přitom jí navíc dupnul na ruku,“ popsala mluvčí.

V jeho agresivním počínání mu zabránila zaměstnankyně Českých drah, která ho vyrušila a on bez kořisti uprchl. Obě ženy si z přepadení odnesly nejen psychickou újmu, ale rovněž poranění na rukou. „Z kamerového záznamu jedné loupeže, který mají kriminalisté k dispozici, je dostatečně patrné brutální počínání teprve 14letého chlapce,“ uvedla J. Střelcová. Vyšetřování případu stále pokračuje.