V okrese Louny se množí případy, kdy zloději na ulici znenadání přepadnou starší ženy. Jejich cílem jsou kabelky.

K útokům dochází během dne. Většinou seniorkám kabelky vytrhnou, ty které se vzmohou na odpor, surově napadnou.

Spíše než materiální škodu ženám útočníci způsobí psychický šok a někdy i fyzickou újmu. Obzvlášť u starších lidí je pak zranění hodně nepříjemné.

Jeden z posledních případů se stal v úterý 29. dubna po osmé hodině ráno v Lounech. Dosud neznámý útočník přiskočil ve Frotzlově ulici k 81leté ženě a z ruky jí vytrhl kabelku. „Seniorka následně upadla na zem a zlomila si pravé rameno. Zloděj si na moc tučnou kořist nepřišel, neboť hodnotu odcizených věcí vyčíslila poškozená na 400 Kč,“ uvedla Jaromíra Střelcová, lounská policejní mluvčí.

Ve věci zahájili policisté úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu krádeže a po zloději pátrají.

Obdobné případy se v Lounech a Žatci staly v minulých dnech už několikrát. V neděli 20. dubna přišla o kabelku s mobilním telefonem a peníze 80letá žena před žateckou nemocnicí. Z levé ruky jí vytrhl kabelku neznámý pachatel a utekl. Poškozená škodu vyčíslila na 3760 Kč. Hned v pondělí 21. dubna okradl pachatel 75letou ženu v žatecké Masarykově ulici. Přiskočil k ní a z levé ruky jí vytrhl kabelku s věcmi. Poté nasedl do připraveného auta a z místa ujel. Poškozené způsobil škodu za 3200 Kč.

Dopoledne přímo v centru města

K obdobnému případu došlo i o den později na Mírovém náměstí v Lounech. „Rovněž v dopoledních hodinách vytrhl neznámý poberta 79leté seniorce z ruky tašku s nákupem, nasedl do připraveného vozu a odjel. V tomto případě byla škoda odhadnuta na 1754 korun,“ popsala J. Střelcová. Naštěstí nebyly ženy v těchto třech případech zraněny.

Zhruba před měsícem byly v Lounech brutálně napadeny v ulici 28. října 66letá žena a na vlakovém nádraží 59letá žena. Obě si z přepadení odnesly nejen psychickou újmu, ale rovněž poranění na rukou. V těchto dvou případech policisté zjistili, že za útoky stojí teprve 14letý mladík z Loun, který byl na útěku z výchovného ústavu u Děčína. Jeho brutalitu doložil i záznam z kamery.