Důležitou výzvu zveřejnila v pondělí 14. ledna policie. Hledá totiž mladý pár, který v Lounech poskytl první pomoc přepadené seniorce.

Co se vlastně stalo? "15. listopadu 2012, přibližně mezi 16.30 – 17.30 hodin došlo na příjezdové cestě k nákladové rampě Kauflandu v Lounech k loupežnému přepadení starší ženy," uvedla Alena Bartošová z Krajského ředitelství policie Ústeckého kraje. V té době procházel kolem místa, ze směru ulice 28. října ke Kauflandu, mladý pár. Muž a žena poskytovali seniorce první pomoc až do příjezdu záchranné služby. V té době ale ještě nebylo zřejmé, že se seniorka stala obětí zločinu. "K popisu těchto mladých svědků nejsou známy žádné podrobnosti. V souvislosti s vyšetřováním případu je žádáme, aby kontaktovali policii na lince 158," dodala A. Bartošová.

Pachatele přepadení už policie dopadla a zahájila trestní stíhání. Nyní hledá důležitá svědectví. Pokud by kdokoliv z občanů mohl sdělit nějakou informaci související s případem, nechť se ozve na uvedenou linku 158.