Na samotném Chomutovsku jsou postižené tři útulky. Jedná se o útulky v Chomutově, Jirkově a v Ciboušově u Klášterce nad Ohří. Podle Dany Zelinkové z chomutovského útulku na podezřelé okolnosti přišli minulý týden. „Měli jsme podezření na konkrétní osoby, že obchodují se psy na maso. Obtelefonovali jsme šest dalších útulků a zjistili, že i odtamtud si jedni a titíž lidé odebírali další pejsky,“ uvedla Zelinková.

Podle ní tito zájemci chtěli jen velké psy. O menší byť čistokrevné neměli zájem. „Ptali jsme se jich, co s nimi dělají. Protože nám nebyli schopni psy z našeho útulku ukázat, odpověděli, že je prodali,“ doplnil vedoucí chomutovského útulku Marek Halounek. Tuto možnost ale zaměstnanci útulku vylučují, protože podezřelí lidé, jejichž jména a adresy redakce Deníku zná, si brali i psy s postižením. Šance, že by si je někdo koupil, je podle zkušeností ošetřovatelů mizivá.

„Navíc, i kdyby k prodeji došlo, porušují tím smlouvu, kterou s útulkem uzavřeli,“ zdůrazňuje Dana Zelinková. Z dokumentu totiž vyplývá, že psa z útulku nelze prodat. V případě, že se o něj majitel nemůže starat, musí jej vrátit zpět. V Chomutově takto přišli o dva psy, v Jirkově minimálně o čtyři. Tamní zaměstnanci totiž uvěřili nepravdivému přemlouvání, že se o psa z útulku budou dotyční lidé vzorně starat.

Hůře jsou na tom v útulku ve Světci u Bíliny, kde si členové téhož gangu, v přestrojení za příslušníky bezpečnostní agentury, brali psy ve velkém. Údajně na hlídání. Jedna z adres, kde se obchodníci se psím masem zdržují, jsou Libočany u Žatce. Jak potvrdil tamní starosta Jiří Hudeček, na pozemku, který měli v pronájmu, se našli psí kosti.