Policisté obvinili mladou majitelku psů z Radonic na Lounsku z trestného činu týrání zvířat. Její rotvajleři žili ve špatných podmínkách. Vše vyvrcholilo útokem psů na její matku loni 9. prosince v rodinném domě v Radonicích, který 60letá žena nepřežila.

Vše o případu čtěte
v souvisejících článcích vpravo!


„V minulých dnech komisař služby kriminální policie a vyšetřování obvinil 27letou majitelku psů z trestného činu týrání zvířat, neboť na základě provedených dalších znaleckých posudků a vyjádření dospěl k závěru, že byla naplněna skutková podstata uvedeného trestného činu. Psi sice nebyli podvyživení, ale žili v nevyhovujících podmínkách, stísněném prostoru a naprosto izolováni od civilizace,“ sdělila včera Jaromíra Střelcová, lounská policejní mluvčí.

Obviněná je vyšetřována na svobodě, pokud soud uzná její vinu, hrozí jí podle trestního zákoníku od jednoho roku do pěti let odnětí svobody .

Hned po útoku bylo 25 psů, z toho osm dospělých a sedmnáct štěňat, převezeno do útulku v Jimlíně na Lounsku. Odtud si majitelka většinu psů v závěru roku odvezla zpět do Radonic. Počátkem ledna se ale psi zase stěhovali zpět do jimlínského útulku, neboť majitelka nesplňovala podmínky pro jejich chov. „Psy jsme požadovali k vydání na základě rozhodnutí krajské veterinární správy, která konstatovala, že došlo k týrání zvířat,“ uvedla při lednovém stěhování Eva Strasserová z odboru životního prostředí Městského úřadu Louny.

Zpět do útulku šli pouze dospělí jedinci, štěňata majitelka s největší pravděpodobností stihla prodat. V současné době je tak v útulku v Jimlíně sedm dospělých rotvajlerů z Radonic. „Chovají se normálně až na dva, kteří jsou nepřizpůsobiví a velmi nebezpeční,“ uvedl Jaroslav Kubalík, provozovatel útulku.

Péči o psy v útulku v současné době hradí město Louny.