Na chodníku v lounské ulici Osvoboditelů zaparkoval 43letý řidič z Tábora auto zn. Škoda Fabia. Strážníci přestupek spatřili na kameře, na místo byla vyslána hlídka.

„K vozidlu se dostavil řidič, který k ověření totožnosti předal strážníkům občanský průkaz. Strážníci mu dali blokovou pokutu. Řidič ale nechtěl čekat na sepsání protokolu, vozidlo nastartoval a z místa bez občanského průkazu i přes výzvu strážníka, aby nikam neodjížděl, odjel. Řekl, že si pro občanský průkaz přijede na služebnu," sdělil Miloslav Malý, zástupce ředitele Městské policie Louny. „Strážník mu, vzhledem k případnému zranění vozidlem, v odjezdu nijak nebránil, neboť přestupek byl řádně zadokumentován, nafocen včetně zjištění totožnosti řidiče," dodal.

Odpoledně se pak řidič dostavil na služebnu, kde trval na odmítnutí zaplacení blokové pokuty a odmítl podepsat protokol související s převzetím občanského průkazu. „Strážník jej poučil, že pokud si ho nepřevezme, bude občanský průkaz předán do ztrát a nálezů, kde si jej může vyzvednout. Arogantní řidič sdělil „dejte si ho kam chcete, budu psát stížnost"," popsal událost M. Malý.

Strážníci sepsali oznámení o podezření z přestupku a celou věc postoupili na Městský úřad v Lounech ke správnímu řízení.