Jednalo se o pomstu, nebo jen o zvláštní způsob, jak se chtěl padesátiletý muž z Lounska dostat do jedné z rekreačních chat v Roztokách v lokalitě zvané Na Skalkách? Nejprve do chaty hodil oknem dýmovnici. Pak to chtěl zkusit i s rozbuškou, ale ta explodovala dříve a muže vážně poranila. Pro zraněného pachatele přiletěl vrtulník.

Případem se zabývají policisté a zjišťují i motiv činu.

„Padesátiletého muže z Lounska, který utrpěl vážná poranění na rukou a obličeji, transportoval vrtulník do nemocnice Motol v Praze. Na místo také přijela pyrotechnická skupina, která nalezený materiál zajistila," uvedla Jana Žáčková, mluvčí rakovnické policie.

Muž nejprve zdolal plot chaty, následně rozbil okno a vhodil dovnitř iniciovanou dýmovnici. Stejným otvorem se pokusil hodit do chaty i vojenskou imitační rozbušku. Ta však explodovala v rámu okna.

Pomsta za ztrátu práce?

Motiv činu padesátiletého muže policisté stále vyšetřují. Mezi místními lidmi se hovoří o možné pomstě. Muž měl v Roztokách předtím údajně přijít o pracovní místo. Zda je ale tohle skutečnou příčinou, to musí vyšetřit policisté. „Policisté věc šetří. Muž je podezřelý z několika trestných činů. Zatím mu nebylo sděleno obvinění, neboť je v lékařské péči. Předmětem šetření bude motiv činu i způsob opatření vojenského materiálu," doplnila policejní mluvčí Jana Žáčková.

Na místě zasahovali i hasiči z Rakovníka a dobrovolní hasiči z Roztok u Křivoklátu. „Prostor byl jen zakouřený. Po skončení prací policistů hasiči z chaty vyklidili odpad," uvedla za rakovnické hasiče Lenka Kostková.