Smutek z rozchodu s přítelkyní chtěl vyřešit sebevraždou 33letý muž z Loun.

Svůj život se rozhodl ukončit skokem z mostu do Ohře. Na poslední chvíli ho zachránili městští strážníci.

Pomocná ruka

Případ se stal již na velikonoční pondělí. Hlídka na sebevraha narazila náhodou. Když po osmnácté hodině procházela parkem T.G.M., na tamním mostě Veslařů spatřila, jak přelézá muž zábradlí a chystá se asi ze sedmimetrové výšky skočit do řeky.

„Strážníci rychle k dotyčnému doběhli. V tu chvíli se už držel zábradlí jen za jednu ruku, za kterou ho strážníci rychle chytili, aby svůj úmysl nemohl dokončit. Po krátké domluvě mu pomohli zpět na most,“ vylíčil, jak zásah vypadal, zástupce ředitele lounské městské policie Miloslav Malý.

Důvod? Rozchod

Už v bezpečí pak nešťastník hlídce vysvětlil, proč se chtěl sprovodit ze světa. Důvodem byl rozchod s přítelkyní, kterou miluje. Muž si na svůj čin dodal odvahy alkoholem a byl velmi psychicky rozrušen.

Ještě do příjezdu záchranky se totiž několikrát snažil sebevraždu dokonat. „Opakovaně se pokoušel znovu přelézt zábradlí, v čemž mu hlídka pokaždé zabránila,“ dodal Malý.

Rychlý zásah lounských strážníků 33letému muži zřejmě skutečně zachránil život. Kousek od místa, kde se chtěl vrhnout do vody, je totiž jez, ve kterém by se i v případě, že umí plavat, mohl utopit.

Pro sebevraha si na most Veslařů přijela sanitka, dostal utišující léky a byl převezen na psychiatrické oddělení nemocnice v Mostě, kde mu snad lékaři pomohou.

Už dva mrtví

Od začátku letošního roku spáchali na Lounsku sebevraždu 2 lidé. 19. března si vzal život 70letý muž. Oběsil se v lese u Lišan.

Druhou sebevraždu vyšetřovali policisté o velikonočním pondělí v Postoloprtech. V jednom z tamních tří rybníků se utopila 62letá žena. (Čtěte zde) Údajně trpěla dlouhodobými psychickými obtížemi, které ji dovedly až k sebevraždě.