Strážníci Městské policie v Lounech si připsali ve středu 4. prosince netradiční zásah. Ráno jim zavolal muž z Tyršova náměstí, že si všiml, jak dva muži přemlouvají starou paní a přesvědčovali ji, aby šla do banky pro peníze, a nakonec ji donutili nastoupit do autaDále volající uvedl, že zaslechl, jak žena sděluje, že má účet v ČSOB.

Na základě těchto informací, které naznačovaly, že by se paní mohla stát obětí nějakého trestného činu, začali strážníci městské policie jednat. „Strážník obsluhující městský kamerový systém zaměřil kameru na Mírové náměstí, kde má banka sídlo, a spatřil podezřelé vozidlo i muže nedaleko banky. Na místo byla vyslána hlídka strážníků a informována Policie ČR," sdělil Miloslav Malý, zástupce ředitele Městské policie v Lounech.

Kuchyňský robot za 35 tisíc korun

Strážníci na místě zjistili totožnost ženy i dvou mužů. Jednalo se o 78letou důchodkyni z Loun a o dva muže ve věku 36 a 41 let, oba jsou z Mělníka. Muži tvrdili, že paní podepsala v úterý smlouvu na nákup kuchyňského robota v ceně 35 tisíc korun a další zboží má zdarma. Smlouvu také předložili.

Žena, která nakonec díky zásahu strážníků nezaplatila podezřelou transakci, sdělila, že byla v úterý na prodejní akci v Bečově, kde jí bylo řečeno, že vyhrála nějaké zboží. „Žádnou smlouvu ale nedostala. Podepsala nějaký papír, ani jej nečetla," popsal M. Malý.

Strážníci vyzvali muže, aby setrvali na místě do příjezdu hlídky Policie ČR. Ta si případ na místě převzala k dalšímu šetření. „Policisté věc zadokumentovali, ale nezjistili, i podle výpovědí ženy, že by mělo dojít ke spáchání trestného činu či přestupku, a tudíž případ založí k případné další služební potřebě," sdělila Deníku Jaromíra Střelcová, lounská policejní mluvčí.