Vy kriplové, pojďte na férovku, oba vás zbiju. Mám doma kulomet, tebe zastřelím jako prvního. S takovými slovy vyrukoval 53letý Pavel G. z Prahy na policejní hlídku, která přijela loni v listopadu řešit jeho spor s bratrancem v lounské ulici Elišky Krásnohorské. Nezůstalo u slov. Jednoho z policistů před domem fyzicky napadl, udeřil jej latí do zad.

Muž z pražského Proseka si v pondělí 6. června odpoledne za přečin násilí proti úřední osobě vyslechl u Okresního soudu v Lounech trest. 

„Obžalovaný se pokusil rukou udeřit policistu do obličeje, ten uhnul. Policistu pak udeřil do zad latí, která se nacházela u domu,“ stojí v obžalobě.

Před půl šestou srazilo v Žatci nákladní auto muže na koloběžce. Ten byl na místě mrtvý.
Tragédie v Žatci. Nákladní auto se dřevem srazilo v parku muže na koloběžce

Před sousedem se muž k činu doznal, své jednání označil za zkratkovité s tím, že mu ujely nervy. „Dnes bych postupoval jinak,“ řekl u soudu. Díky jeho přiznání během hlavního líčení neprobíhalo dokazování, řešila se jen výše trestu.

„Vzhledem k aktuálním nulovým příjmům obžalovaného nepřichází v úvahu peněžitý trest,“ sdělila ve své závěrečné řeči státní zástupkyně.

Muž, který se přirovnal k indickému asketovi, prý žije z úspor a je v péči psychiatra. Naposledy pracoval jako řidič kamionu a v azylovém domě pro muže. U soudu slyšel trest devět měsíců vězení s podmíněným odkladem na dva a půl roku.

Ilustrační foto
Mostecké děti roky učil falešný doktor z Lounska, policie ho viní z podvodu

„Obžalovaný žil doposud zcela řádným životem, z jeho strany se jednalo o exces, který vyplynul ze situace v rodině. Zároveň je ale potřeba takové jednání odsoudit, proti policistům nelze takto postupovat. Je nutné jim zajistit určitou ochranu v jejich zaměstnání,“ odůvodnil rozsudek předseda senátu Jan Jouza.

Obě strany si ponechaly lhůtu na odvolání, rozsudek tak není pravomocný. Obžalovaný prý zváží, zda se proti trestu neodvolá ve snaze změnit podmíněný trest na peněžitý. Prodal by prý nějakou nemovitost.