Za mřížemi, kde muž v současné době pobývá kvůli jiné trestné činnosti, sice zůstane, ale relativně jen na chvíli. Soudní senát totiž změnil kvalifikaci trestného činu, k čemuž ho ve své závěrečné řeči vyzvala obhájkyně Veronika Svobodová.

„Družka ho podezřívala z nevěry, proto se mu mstila, měla na něj vztek. Jak sama uváděla, ke sporům ho i provokovala. Jednání, které je popsáno v obžalobě, nebylo prokázáno. To, co v průběhu hlavního přelíčení zaznělo, nevypovídá o týrání,“ řekla ve své závěrečné řeči.

Okresní soud v Lounech řeší případ údajného týrání, ke kterému mělo docházet v bytovkách v Sedčicích.
Život v bytovce na Žatecku byl plný nadávek a bití, zaznělo u soudu

To odmítal i sám obžalovaný. „Hádali jsme se, to ano, ale ženu jsem netýral,“ zopakoval několikrát při přelíčeních Pavel K. U soudu proti němu nevypovídala ani jeho družka, snažila se ho spíše z obžaloby vyvinit.

Naopak státní zástupce Tomáš Voldřich uvedl, že průběh líčení potvrdil skutkovou podstatu trestného činu, tedy zločinu týrání osoby žijící ve společném obydlí, a také vinu obžalovaného. „Navrhuji souhrnný trest tři roky ve věznici s ostrahou,“ sdělil státní zástupce. Obžaloba se snažila dokázat, že ze strany Pavla K. docházelo k fyzickému napadání družky opakovaně několik měsíců.

Útoky v sociálně vyloučené lokalitě v Sedčicích vyvrcholily loni 24. května, kdy ji mlátil v bytě i venku před bytovkou. K tomu vypovídali svědci z řad sousedů, bylo složité je ale dostat k soudu, proto se projednávání případu táhlo.

Okresní soud v Lounech řeší případ údajného týrání, ke kterému mělo docházet v bytovkách v Sedčicích.
Svědci k soudu nechodí. Projednávání případu týrání v Sedčicích se protahuje

To se postupně nakonec po několika měsících povedlo a mohl padnout rozsudek. V něm dal senát za pravdu obhajobě, čin překvalifikoval na výtržnictví. „Soud nemůže spolehlivě případ uzavřít s tím, že šlo o týrání. Nemá k tomu dostatek důkazů, jsou o tom pochyby. Je ale zřejmé a dokládají to i svědecké výpovědi, že se obžalovaný dopustil výtržností tím, že na místě veřejně přístupném napadl jiného,“ okomentoval předseda senátu Martin Kredba rozsudek.

Souhrnný trest zní čtyři měsíce nepodmíněně. Pavel K. měl totiž problém s placením alimentů, za což byl dvakrát odsouzen. A jelikož nenastoupil do vězení, letos v březnu mu přibylo dalších šest týdnů kvůli maření výkonu úředního rozhodnutí. Tresty za výtržnost a "maření" se sečetly, za napadení v Sedčicích tak dostal přibližně dva a půl měsíce vězení.

Obhajoba se vzdala práva na odvolání, státní zástupce si ponechal lhůtu s tím, že si počká na písemné zdůvodnění rozsudku. Ten tak zatím není pravomocný.