Soudní líčení v případu napadeného strážníka pracovníkem SČVK pokračovalo v úterý 30. října u lounského soudu. Obžaloba viní Štefana Lesniaka z napadení strážníka, po ráně pěstí mu měl zranit ret.

Před tribunálem vypovídali další dva svědci, ani jeden z nich ale do případu moc světla nevnesl. U incidentu přítomni nebyli a z doslechu se dozvěděli jen velmi nekonkrétní informace. Přesto soudkyně počítá s tím, že začátkem prosince vyslechne posledního svědka a vynese rozsudek.

Ke rvačce mezi žateckým strážníkem a Lesniakem mělo dojít loni v srpnu v Šafaříkově ulici v Žatci. V jedné z ulic museli pracovníci SČVK provést opravu potrubí a potřebovali kvůli tomu vykopat kus vozovky. Překážela jim v tom však zaparkovaná auta. Zavolali tedy na místo strážníky, aby jim pomohli zorganizovat přeparkování.

Hádka a napadení

Po jejich příjezdu došlo k hádce. Jeden ze strážníků měl totiž říct, že si pracovníci měli na místo dát včas značky, které by řidiče upozornily, aby tam neparkovali. Lesniak mu na to měl odpovědět, že auta, která překážejí, stojí na místě, kde se stát nesmí. Tudíž, kdyby parkovala podle předpisů, v místě výkopu by nepřekážela.

To vedlo k ostré výměně názorů. „Strážník se mě ptal, jaká auta překážejí. Pak mi řekl, proč jsme si sem nedali večer značky. Já mu odpověděl, že jsme nemohli vědět, že tady bude porucha. On na to odvětil, víš s kým mluvíš? A udeřil mě do brady," líčil začátek incidentu v soudní síni obžalovaný. V té chvíli byl prý v šoku. Křičel na ostatní dělníky, jestli útok viděli, a strážníkovi začal sprostě nadávat. Pak prý došlo na další potyčku. „Strážníkovi se povedlo uchopit mě pod krkem. Já jsem ho taky chytil a máchl druhou rukou. Strážník ode mě odletěl do vozovky a upadl," popsal druhou část konfliktu Lesniak.

Strážníkova verze je však jiná. „Obžalovaný na mě začal křičet, že tam ta auta nemají co dělat, že překážejí v práci. Poskakoval jak na pérkách a vulgárně nadával. Říkal jsem si, co je to za blázna. Napřáhl jsem ruce, protože jsem si ho chtěl udržet od těla. On mě napadl pěstmi," předložil svoji verzi.

Konec v prosinci

Po rvačce skončil strážník s roztrženým rtem v nemocnici na ošetření a krátkodobě byl v pracovní neschopnosti.

Soudkyně líčení odročila na 5. prosince letošního roku. Měl by již padnout konečný verdikt.