Jedenadvacet lidí se zranilo při srážce nákladního auta a autobusu 17. února 2011 mezi Postoloprty a Lenešicemi. Okresní soud v Lounech potrestal za téměř dva roky starou nehodu řidiče nákladního auta, Josefa Budiače, třemi lety odnětí svobody a čtyřletým zákazem řízení motorových vozidel. Rozsudek není pravomocný, J. Budiač se proti němu na místě odvolal.

Co se vlastně v osudný den na úzké silnici stalo? Autobus, který vezl 31 zaměstnanců lounského podniku Aisan, jel z Lenešic ve směru na Postoloprty. V zatáčce se čelně střetl s nákladním autem Škoda MTS Trambus. Řidič autobusu Dopravního podniku měst Mostu a Litvínova byl těžce zraněn a vrtulník jej transportoval do ústecké nemocnice. V autobuse byla lehce zraněna dvacítka cestujících. Lehce zraněn byl i mladý řidič trambusu. Zraněné převezly sanitky do nemocnic v Žatci, Mostě a Chomutově.

Proč k nehodě došlo, to se šetřilo několik měsíců. Dechové zkoušky u obou řidičů vyloučily alkohol. Nakonec se ukázalo, že náklaďák měl špatné brzdy. Když proti němu vyjel ze zatáčky autobus, trambus se při brzdění dostal do smyku a bokem do něj narazil.

Soudkyně: za auto je řidič zodpovědný

Podle znalce by se nehoda nestala, kdyby bylo nákladní auto v pořádku. „Řidič je za své auto zodpovědný, musí mít přehled o jeho technickém stavu," řekla soudkyně Blanka Šišová. Soud podle ní dospěl k jednoznačnému závěru, že nehodu zavinil Budiač. „Nepřizpůsobil rychlost vozu jeho technickému stavu ani stavu vozovky a povětrnostním podmínkám," zdůvodnila rozsudek Šišová.

Budiač v průběhu hlavního líčení nevypovídal. Vyjádřil se až poslední den. „Je mi líto, co se stalo, ale necítím se vinen," řekl před soudem.