Nyní čelí u Okresního soudu v Lounech obžalobě ze zneužití pravomoci veřejného činitele a podílnictví. Miroslav H. měl jako policejní inspektor 7. prosince 2005 zastavit osobní automobil značky Škoda 105, ve kterém jeli Marek D., který navíc řídil bez řidičského oprávnění (1983), a Pavel L. (1975). Policista pojal podezření, že v autě se nacházejí kradené věci. Vyzval proto Marka D., aby ho následoval na policejní služebnu. Tam mu měl údajně nabídnout, že pokud mu prodá zcizenou travní sekačku za 1600 korun, nechá ho odejít. Marek D. na to přistoupil.

Zloděj svědčil proti policistovi

Soud si vyslechl v pozici svědka zloděje. „Jeli jsme od Kadaně z vloupačky. U Kauflandu v Žatci nás zastavil policista a vyzval mě, abych ho následoval na služebnu. Tam mi vystavil pokutu a zapsal si seznam věcí v autě. Pak se mě zeptal, jestli bych mu neprodal tu sekačku s tím, že pak mohu klidně odejít. Souhlasil jsem a sekačku jsem mu prodal za 1600 korun. Roztrhal seznam kradených věcí a nechal nás odjet. Chtěl ještě motorovou pilu, ale tu jsem mu nedal,“ vypovídal Marek D.

V autě čekal Pavel L., který byl v té době v celostátním pátraní, a o kterého se policista vůbec nezajímal. „Byli jsme na loupače v obci Rokle u Kadaně. Stopl nás policista a chtěl, abychom ho následovali na stanici. Mluvil s ním jenom Marek D. Pak vyšli ven s tím, že si kupuje sekačku. Tušil jsem, že jsem v pátrání, a proto jsem čekal, že mě policista sebere. V té době mi to bylo už jedno, ale ani mě nekontroloval. Policista chtěl ještě pilu, ale tu jsme mu neprodali,“ vypověděl. Pavel L. obžalovaného u soudu nepoznal. „Nejsem si jistý, jestli je to on. Nepoznávám ho,“ řekl.

Švagr: pila je ode mě

Švagr obžalovaného bývalého policisty, který pracuje v jedné ze zastaváren, vypověděl, že Miroslav H. koupil sekačku od něj. „S Miroslavem H. se moc nestýkáme, ale znám ho z kontrol, které prováděl u nás v zastavárně. Několik měsíců mě žádal, jestli bych mu nesehnal sekačku. Někdy v zimě jsem mu ji sehnal. Když si pro ni přijel, byl určitě v civilu a nepřijel ve služebním voze,“ vypověděl Miloslav F.

Soud si tento týden vyslechl také výpověď dalšího policejního inspektora Milana B. Ten v době, kdy se případ měl stát, měl podle svých slov volno a o události se dozvěděl až od inspekce ministerstva vnitra. Soudce líčení odročil z důvodu výslechu dalších svědků na polovinu října.