S prosíkem přišla ve středu 1. října k mosteckém soudu třiatřicetiletá žena z Postoloprt na Lounsku, která měla na svědomí krádež v rodinném domě.

Soudkyni s pláčem prosila, aby ji už odsoudila. „Já to psychicky na vazbě nezvládám. Už mě odsuďte. Chci do lágru,“ naříkala, když ji v poutech přivedla eskorta z vazební věznice.

Žena se podle obžaloby pokusila spáchat vcelku banální krádež. V listopadu loňského roku si vyhlédla v Litvínově jeden rodinným dům, vešla dovnitř, zamířila do ložnice a tam se začala přehrabovat v nočním stolku. Měla však smůlu, všiml si jí majitel domu a zadržel ji přímo v momentě, kdy si do kapes strkala jeho mobilní telefon a peníze.

„Ta dáma mě přemlouvala, ať nevolám policisty, že jinak půjde sedět. Taky mi ukazovala, že je těhotná,“ řekl u soudu poškozený majitel.Muž se však nenechal obměkčit a strážce zákona přivolal.

Myslela si, že je těhotná

Obžalovaná se hájila tím, že kradla kvůli své špatné finanční situaci. Brala v té době jen dva tisíce korun sociální podpory a údajně si myslela, že navíc čeká potomka. „Nevím, co bych k tomu ještě měla říci více. Já vždycky něco pokazím,“ dodala, když byla soudkyní vyzvána k závěrečnému slovu.

Obžalovaná nakonec odcházela od soudu s patnácti měsíci „natvrdo“. Žena totiž kradla už v minulosti a několikrát byla dokonce již odsouzena. Trestnou činnost v Litvínově navíc spáchala pouhé tři týdny poté, co se vrátila z výkonu trestu, kde si odseděla čtyři roky za loupež. Zlodějka byla s rozsudkem spokojena, hrozilo jí totiž odnětí svobody až na dva roky. Okamžitě se vzdala práva na odvolání a při odchodu soudkyni ještě poděkovala.